Wat is de prijs van een ERE?

Er is geen vaste prijs voor één ERE-certificaat: vraag en aanbod bepalen de waarde, en die waarde verandert per week. De rekenwaarde waarmee wij rekenen, met peildatum en bandbreedte, staat op onze ERE-prijspagina; in oktober 2026 is dat € 0,4075 per ERE, ongeveer € 0,14 bruto per geladen kWh. In dit artikel leggen we uit hoe de prijs tot stand komt, waarom hij schommelt en wat dat betekent voor jouw vergoeding.

Joost
Door Joost, Cofounder en hoofdredacteur
16 min leestijdGepubliceerd Bijgewerkt

Wat is een ERE?

Eén ERE (Emissiereductie-eenheid) staat gelijk aan één kilogram vermeden CO₂-uitstoot, berekend over de volledige levenscyclus ten opzichte van een Europees vastgestelde fossiele referentiewaarde. ERE-certificaten worden beheerd via het Register Energie Vervoer (REV) door de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa), de toezichthouder op dit systeem.

Hoe wordt de prijs van een ERE bepaald?

Hoe wordt de prijs van een ERE bepaald?

De ERE-prijs komt tot stand door vraag en aanbod op de markt. Er zijn twee kanten die de prijs beïnvloeden:

De vraagkant: brandstofleveranciers

Olie- en brandstofbedrijven zijn wettelijk verplicht om een deel van hun CO₂-uitstoot te compenseren. Dit vloeit voort uit de Brandstoftransitieverplichting (BTV), de opvolger van de Jaarverplichting Energie Vervoer — uitgevoerd door de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa). Om aan deze verplichting te voldoen, kopen zij ERE-certificaten. Hoe hoger de verplichting, hoe meer certificaten ze nodig hebben — en hoe groter de vraag.

De BTV geldt per sector - ERE's uit thuisladen tellen als ERE-E, de subvariant van het ERE-certificaat voor hernieuwbare elektriciteit (naast ERE-B voor biobrandstoffen en ERE's voor RFNBO's), en komen voornamelijk ten goede aan de landsector.

Het aanbod van ERE's komt van partijen die aantoonbaar CO₂ besparen. Denk aan:

  • Thuisladers die via een laadpaal met MID-meter hun kWh's laten registreren.

  • Publieke en semipublieke laadpunten.

  • Biobrandstofleveranciers die hernieuwbare brandstoffen op de markt brengen.

  • RFNBO-leveranciers (Renewable Fuels of Non-Biological Origin) die hernieuwbare brandstoffen van niet-biologische oorsprong leveren, zoals hernieuwbare waterstof of e-fuels.

ERE's worden uitgegeven voor elke vorm van aantoonbare CO₂-reductie in transport — of dat nu hernieuwbare elektriciteit is of biobrandstoffen. Het totale aanbod uit al deze bronnen bepaalt mede de marktprijs.

Hoe meer certificaten er beschikbaar zijn op de markt, hoe lager de prijs kan worden — en andersom.

Prijsuitleg en marktindicator

De vergoeding voor ERE's (emissiereductie-eenheden) wordt bepaald door de actuele marktwaarde op de emissiemarkt. Bij de netto-vergoeding voor ERE's zijn drie factoren van belang: de bruto marktprijs, de verkoopkosten op de emissiemarkt en de commissie van de inboekdienstverlener.

  • Inboekdienstverleners verzamelen kWh's en verkopen de CO2-reductie (ERE's) op de vrije markt aan brandstofleveranciers.

  • Er wordt ±1,5% ingehouden voor de transactie op de handelsbeurs (verkoopkosten emissiemarkt).

  • De inboekdienstverlener houdt een percentage in voor audit, NEa-registratie en administratie.

  • Zakelijke rijders kunnen de BTW op de commissie aftrekken, voor particulieren is de commissie inclusief 21% BTW. In de rekenvoorbeelden hieronder hanteren we daarom 20% commissie (incl. btw) voor particulieren en 15% (excl. btw) voor zakelijke gebruikers als illustratie.

  • In onze vergelijker zie je de netto-opbrengst na aftrek van álle bovenstaande kosten.

Marktwaarde in oktober 2026

€ 0,4075 per ERE
Bandbreedte: € 0,39 – € 0,425
≈ € 0,14 per geladen kWh

Dit is onze rekenwaarde, afgeleid van de marktbandbreedte op de peildatum. De actuele waarde en de volledige historiek staan op onze ERE-prijspagina.

Van kWh naar certificaat: hoe werkt de omrekening?

Eén geladen kWh levert niet automatisch één ERE-certificaat op. De omrekening is gebaseerd op een Europees vastgestelde formule (vanuit de herziene Europese Richtlijn Hernieuwbare Energie, RED III, 2023, die de CO₂-rekenmethodiek voor transportbrandstoffen vastlegt), waarin de CO₂-uitstoot van fossiele brandstof als referentie dient.

De formule van de NEa luidt:

Aantal ERE-E = levering [kWh] × aandeel hernieuwbaar [%] × 183 [g/MJ] × 3,6 [MJ/kWh] ÷ 1.000

  • 183 g/MJ is de Europese CO₂-uitstoot van fossiele brandstof (de uitstoot die je met je groene stroom vermijdt).

  • 3,6 is het vaste getal om kilowatturen (stroom) om te rekenen naar Megajoules (de Europese energiemaatstaf).

  • Aandeel hernieuwbaar is het percentage groene stroom waarmee is geladen.

Voor particulieren geldt het gemiddelde aandeel hernieuwbare energie in het Nederlandse elektriciteitsnet als uitgangspunt. In 2026 is dat circa 50,5%. Ingevuld in de formule: 1 kWh × 0,505 × 183 × 3,6 ÷ 1.000 = circa 0,33 ERE per geladen kWh.

Heb je zonnepanelen? Dan ontvang je als particulier niet méér ERE-certificaten dan iemand zonder panelen — de NEa noemt dit zelf een veelvoorkomend misverstand (bron: NEa-hulpdocument Inboeken elektriciteit particulieren).

Voor zakelijke gebruikers is het wel mogelijk om aan te tonen dat de geleverde stroom 100% hernieuwbaar is — bijvoorbeeld via een exclusieve groene aansluiting of een aparte meetopstelling met bijbehorende Garanties van Oorsprong (GvO's). Een gewoon 'groen energiecontract' volstaat hiervoor niet; je hebt GvO's nodig die zijn gekoppeld aan de ingeboekte elektriciteit. In dat geval wordt het aandeel hernieuwbaar op 100% gesteld: 1 kWh × 1,0 × 183 × 3,6 ÷ 1.000 = circa 0,66 ERE per kWh.

Let op - je kan niet zelf inboeken bij de NEa

Om elektriciteit zelf in te mogen boeken bij de NEa, is minimaal 2 miljoen kWh per jaar vereist. Partijen onder dit volume (zoals thuisladers) hebben een inboekdienstverlener nodig.

Waarom fluctueert de ERE-prijs?

Waarom fluctueert de ERE-prijs?

De ERE-prijs is niet stabiel. Verschillende factoren zorgen ervoor dat de prijs in de loop der tijd kan stijgen of dalen.

Factoren die de prijs kunnen laten stijgen

Stijgende wettelijke verplichting — het verplichte reductiepercentage voor brandstofleveranciers (landsector) stijgt van 14,4% in 2026 naar 28,4% in 2030. Dit betekent dat de vraag naar ERE-certificaten structureel toeneemt.

Ambitieuzere klimaatdoelen — mocht de overheid de CO₂-doelen verder aanscherpen, dan hebben brandstofleveranciers nog meer certificaten nodig.

Seizoensgebonden vraag — rond de jaarlijkse inleverdatum onder de BTV kan de vraag tijdelijk pieken, wat de prijs opdrijft.

Speculatief handelsgedrag — net als op andere grondstoffenmarkten kunnen handelaren anticiperen op verwachte prijsbewegingen, wat de prijs tijdelijk kan opdrijven.

Mogelijke koppeling met ETS-2 — de ERE-E-eenheid is mede geïntroduceerd om te anticiperen op een mogelijke koppeling met het Europese emissiehandelssysteem ETS-2. Als die koppeling doorgaat, kan dat een significante prijsbepalende factor worden.

Factoren die de prijs kunnen laten dalen

Groei van elektrisch vervoer — hoe meer EV-rijders er komen en hoe meer laadpunten worden aangesloten, hoe groter het aanbod van ERE's. Dat kan de prijs onder druk zetten.

Groener elektriciteitsnet — een hoger aandeel hernieuwbare energie in het net betekent meer ERE's per kWh voor álle laders. Dat vergroot het totale aanbod.

Internationale biobrandstofmarkt — biobrandstoffen zijn nog altijd een grote bron van ERE's. Lagere biobrandstofprijzen, meer import (waaronder uit Zuidoost-Azië) of lagere grondstoffenprijzen kunnen het totale aanbod vergroten.

Regelgevingswijzigingen — aanpassingen in de fossiele referentiewaarde (momenteel 183 g/MJ voor elektriciteit), dubbeltelregels of andere beleidswijzigingen kunnen de waarde van ERE's beïnvloeden.

Wat krijg je als laadpaalhouder voor een ERE?

Als thuislader ontvang je geen directe betaling per ERE-certificaat. Het proces verloopt als volgt:

  1. Laaddata — jouw laadpaal (met MID-meter) meet precies hoeveel kWh je hebt geladen. De MID-meter moet fysiek in de laadpaal zelf zitten; een losse meter in de meterkast volstaat niet.

  2. Inboeking — jouw inboekdienstverlener leest de laaddata uit, registreert de kWh's bij de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in het REV en ontvangt daarvoor ERE-certificaten. De inboekdienstverlener krijgt hiervoor alleen leesrechten op jouw laadpaal en kan geen instellingen wijzigen.

  3. Verkoop — de inboekdienstverlener verkoopt de certificaten op de markt aan brandstofleveranciers.

  4. Uitbetaling — jij ontvangt een vergoeding per geladen kWh, verminderd met de commissie van de inboekdienstverlener en de verkoopkosten op de emissiemarkt (±1,5%).

Wie ontvangt de vergoeding? De vergoeding gaat naar de contracthouder van de elektriciteitsaansluiting, zoals die staat ingeschreven in het Centraal Aansluitingenregister (CAR, gekoppeld aan de EAN-code van je aansluiting). Dit is relevant voor huurders, situaties waarbij het contract op naam van een partner staat, of zakelijke situaties.

Wanneer wordt er uitbetaald? De meeste inboekdienstverleners betalen per kwartaal of per jaar uit. Het vernieuwde REV van de NEa is sinds 17 augustus 2026 open: ERE's kunnen nu worden ingeboekt en naar een andere rekening worden overgeboekt, en de NEa voegt later dit jaar meer functies toe. De vergoedingen gelden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2026.

Inboekdeadline: ERE's voor boekjaar 2026 moeten vóór 1 maart 2027 zijn ingeboekt in het REV (zie de NEa-pagina Inboeken hernieuwbare energie vervoer).

Let op de machtiging: de machtiging die je aan je inboekdienstverlener geeft, geldt minimaal voor één kalenderjaar. Je kunt niet tussentijds overstappen binnen hetzelfde boekjaar.

Met onze rekenwaarde van oktober 2026 (€ 0,4075 per ERE) komt een geladen kWh neer op een bruto-vergoeding van circa € 0,14, afhankelijk van de marktprijs per certificaat op het moment van verkoop.

Let op: dit is een bruto-opbrengst. De verkoopkosten op de emissiemarkt (±1,5%) en de commissie van je inboekdienstverlener gaan hier nog vanaf. Vergelijk inboekdienstverleners in onze vergelijkingstool om te zien welke commissie en voorwaarden aanbieders hanteren.

Pas op bij beloftes van 20 of 30 cent per kWh. Zulke bedragen zijn alleen haalbaar in bijzondere zakelijke situaties (bijvoorbeeld aantoonbaar 100% hernieuwbare stroom op de laadlocatie, waardoor je 0,66 ERE per kWh krijgt) of bij een tijdelijk hoge marktprijs. Vraag altijd of een genoemd bedrag bruto of netto is, en welke kosten (verkoopkosten, commissie, servicekosten, verificatie) er nog vanaf gaan.

Zo begin je:

  1. Controleer of je laadpaal een ingebouwde MID-meter heeft (MID-check).

  2. Vergelijk inboekdienstverleners op netto-opbrengst, uitbetaling en voorwaarden in onze vergelijker.

  3. Meld je aan met je EAN-code, het merk, model en serienummer van je laadpaal en het bewijs van de MID-meter, en teken de machtiging.

  4. Koppel je laadpaal voor automatische uitlezing of spreek af hoe je meterstanden aanlevert.


Fiscale noot

De Belastingdienst kan de ERE-vergoeding mogelijk zien als belastbaar inkomen. Hoe dit wordt belast, hangt af van jouw persoonlijke situatie en eventuele afspraken met je werkgever of leasemaatschappij. Wij hebben de Belastingdienst formeel om duidelijkheid gevraagd; de stand van zaken lees je in ERE-certificaten en belasting. Raadpleeg bij twijfel een belastingadviseur.

Hoeveel kun je per jaar verdienen met ERE's?

Hoeveel kun je per jaar verdienen met ERE's?

De uiteindelijke opbrengst hangt af van vier factoren:

  1. Het aantal kWh dat je per jaar laadt (je laadvolume).

  2. De marktprijs van ERE-certificaten op het moment van verkoop (het prijsrisico).

  3. De commissie die je inboekdienstverlener rekent.

  4. De vaste verkoopkosten op de emissiemarkt (± 1,5%).

De ERE-vergoeding staat los van je energiecontract: je kunt hem combineren met een dynamisch tarief of slim laden. Slim laden verlaagt je stroomkosten per kWh; de ERE-vergoeding krijg je over het totale aantal geladen kWh, ongeacht het tijdstip. Je haalt dus op twee manieren waarde uit hetzelfde laadmoment.

Vind de beste inboekdienstverlener

Vergelijk ERE-inboekdienstverleners met onze onafhankelijke vergelijkingstool en regel de meest gunstige voorwaarden.

Vergelijk nu

Rekenvoorbeeld: Particulier (Thuislader)

Uitgaande van 4.500 kWh laadverbruik per jaar.

StapBerekeningResultaat
Jaarlijks laadvolume4.500 kWh × 0,3327≈ 1.500 ERE's
Verkoopprijs€ 0,4075(rekenwaarde oktober 2026)
Verkoopopbrengst1.500 ERE's × € 0,4075€ 611,25
Verkoopkosten emissiemarkt± 1,5%- € 9,17
Commissie dienstverlener20% (incl. 21% BTW)- € 120,42
Netto uitbetaling€ 611,25 − € 9,17 − € 120,42€ 481,66

Rekenvoorbeeld: Zakelijk (Kantoor / VvE)

Uitgaande van 75.000 kWh laadverbruik per jaar

StapBerekeningResultaat
Jaarlijks laadvolume75.000 kWh × 0,3327 (kan voor zakelijk hoger zijn bij gebruik groene stroom)≈ 25.000 ERE's
Verkoopprijs€ 0,4075(rekenwaarde oktober 2026)
Verkoopopbrengst25.000 ERE's × € 0,4075€ 10.187,50
Verkoopkosten emissiemarkt± 1,5%- € 152,81
Commissie dienstverlener15% (excl. BTW)- € 1.505,20
Netto uitbetaling€ 10.187,50 − € 152,81 − € 1.505,20€ 8.529,49

Hoe gaat de ERE-prijs zich ontwikkelen?

Niemand kan de exacte prijsontwikkeling voorspellen, maar er zijn twee duidelijke tegengestelde krachten:

  • Prijsopdrijvend: de wettelijke reductieverplichting voor brandstofleveranciers (landsector) verdubbelt bijna — van 14,4% in 2026 naar 28,4% in 2030. Dat betekent structureel meer vraag naar ERE-certificaten.

  • Prijsdrukkend: het aantal elektrische auto's en laadpunten groeit snel, en het elektriciteitsnet wordt steeds groener. Dat vergroot het aanbod.

Historische context: onder het voorgaande HBE-systeem (tot eind 2025) schommelde de prijs per HBE ruwweg tussen € 10 en € 15 per eenheid (bron: de maandelijkse HBE-rapportages van de NEa op emissieautoriteit.nl). Omdat 1 HBE bij de overgang naar ERE omgezet is naar 46 ERE's, lag de impliciete ERE-waarde op basis van die HBE-prijzen op circa € 0,22–€ 0,33 per ERE — wat de Q1 2026-bandbreedte van € 0,30–€ 0,46 én onze rekenwaarden, van € 0,495 begin juli tot € 0,445 eind september 2026, in historisch perspectief plaatst.

Looptijd van de regeling: de ERE-regeling is vastgesteld voor een periode van vijf jaar, met een optionele verlenging van nog eens vijf jaar. Dit geeft deelnemers enige zekerheid over de beschikbaarheid van de regeling op middellange termijn.

De uiteindelijke prijs hangt af van de balans tussen deze vraag en dit aanbod.

Veelgestelde vragen over de ERE-prijs

Wat is de prijs van een ERE?

Een ERE (emissiereductie-eenheid) is een certificaat dat wordt uitgegeven voor aantoonbare CO₂-besparing in transport, bijvoorbeeld door elektrisch laden. Er is geen vaste prijs: de waarde volgt vraag en aanbod. Onze rekenwaarde in oktober 2026 is € 0,4075 per ERE, ongeveer € 0,14 bruto per geladen kWh; de actuele waarde staat op onze ERE-prijspagina.

Is de ERE-prijs vast?

Nee. ERE-certificaten worden verhandeld op een open markt, vergelijkbaar met andere grondstoffenmarkten. De prijs verandert continu op basis van vraag en aanbod. Er is geen door de overheid vastgestelde vaste prijs — en dus ook geen vast bedrag per geladen kWh, zoals de NEa benadrukt (bron: NEa-hulpdocument Inboeken elektriciteit particulieren).

Hoeveel ERE's krijg ik per kWh?

Volgens de NEa geldt voor particulieren het netgemiddelde als uitgangspunt — in 2026 is dat circa 50,5% hernieuwbaar. Dat levert ongeveer 0,33 ERE per geladen kWh op. Zakelijke gebruikers kunnen meer ontvangen als ze kunnen aantonen dat ze een groter percentage hernieuwbare energie gebruiken.

Krijg ik meer ERE's als ik zonnepanelen heb?

Nee, niet als particulier. De Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) rekent voor particulieren met het gemiddelde aandeel hernieuwbaar in het elektriciteitsnet, ongeacht of je zonnepanelen hebt. Je bespaart wel op je energierekening doordat je gratis laadt met eigen stroom, maar je ontvangt niet méér ERE-certificaten. Alleen zakelijke gebruikers die kunnen aantonen dat hun stroom 100% hernieuwbaar is, komen in aanmerking voor een hogere opbrengst.

Hoeveel kan ik per jaar verdienen met ERE's?

Dat hangt af van hoeveel kWh je per jaar laadt, de marktprijs op het moment van verkoop en de commissie van je inboekdienstverlener. Een indicatie: een thuislader die 4.500 kWh per jaar laadt, genereert circa 1.500 ERE's. Met onze rekenwaarde van oktober 2026 (€ 0,4075 per ERE) is dat bruto € 611,25. Na aftrek van ±1,5% verkoopkosten op de emissiemarkt en een commissie van 20% (incl. BTW) blijft daar netto circa € 482 van over. Laad je meer of minder, dan schaalt de opbrengst evenredig mee. Bekijk de volledige rekenvoorbeelden voor particulier en zakelijk hierboven.

Wat is het verschil tussen bruto- en netto-opbrengst?

De bruto-opbrengst is de verkoopwaarde van je ERE's op basis van de actuele marktprijs. De netto-opbrengst is wat je daadwerkelijk ontvangt. Daar gaan twee kostenposten vanaf: de verkoopkosten op de emissiemarkt (±1,5% voor de transactie op de handelsbeurs) en de commissie van je inboekdienstverlener (voor audit, NEa-registratie en administratie). Die commissie verschilt per aanbieder en is voor particulieren inclusief 21% BTW; zakelijke rijders kunnen de BTW aftrekken. Vergelijk aanbieders via onze vergelijkingstool om te zien wat je netto overhoudt.

Kan de ERE-prijs nog stijgen?

Dat is mogelijk. De wettelijke reductieverplichting voor brandstofleveranciers stijgt van 14,4% in 2026 naar 28,4% in 2030, wat de vraag naar ERE-certificaten structureel vergroot. Daar staat tegenover dat ook het aanbod groeit door meer elektrische auto's en een groener elektriciteitsnet. De uiteindelijke richting hangt af van de balans tussen vraag en aanbod.

Wanneer ontvang ik mijn ERE-vergoeding?

Je ontvangt de vergoeding via je inboekdienstverlener. De meeste inboekdienstverleners betalen per kwartaal of per jaar uit (zie uitbetalingsfrequentie), en pas nadat de ERE's daadwerkelijk zijn verkocht. Sommige hanteren een minimumdrempel: pas als je opgebouwde vergoeding een bepaald bedrag heeft bereikt, wordt er uitbetaald. Hoe hoog die drempel is en wanneer de eerste uitbetaling komt, vind je per aanbieder onder Voorwaarden in onze vergelijker. Het vernieuwde REV van de NEa is sinds 17 augustus 2026 open; vergoedingen gelden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2026, zodat een latere aanmelding geen kWh's kost. De inboekdeadline voor boekjaar 2026 is 1 maart 2027.

Hoe verschilt de ERE-vergoeding per inboekdienstverlener?

Inboekdienstverleners hanteren verschillende commissiepercentages en uitbetalingsvoorwaarden. De bruto-marktprijs per kWh is voor iedereen gelijk, maar wat je netto ontvangt verschilt. Het loont om aanbieders te vergelijken op commissie, uitbetalingsfrequentie en contractvoorwaarden. Let er ook op dat een machtiging minimaal één kalenderjaar loopt en dat tussentijds overstappen niet mogelijk is binnen hetzelfde boekjaar.

Let op het levermoment. Een prijs per ERE of per kWh die een aanbieder noemt, is alleen vergelijkbaar met een andere als het levermoment gelijk is: ERE's die pas in 2027 worden verkocht of geleverd, kennen een andere prijs dan ERE's die nu al worden verkocht. Een hoger genoemd bedrag is soms de vergoeding voor langer wachten op je geld.

Gerealiseerd of verwacht? Sommige aanbieders publiceren een gerealiseerde verkoopprijs (ze verkopen gedurende het jaar en geven de behaalde prijs door), andere een prognose, omdat ze alles op één moment verkopen. Een prognose kan hoger uitpakken, maar het prijsrisico ligt dan bij jou. Vraag dus altijd of een genoemd tarief gerealiseerd of verwacht is.

Hoe lang zijn ERE-certificaten geldig?

ERE-certificaten zijn drie jaar geldig vanaf de uitgiftedatum. Na het verstrijken van die termijn kunnen ze niet meer worden gebruikt om aan de BTV-verplichting te voldoen. Dit is relevant voor de timing van de verkoop, maar voor thuisladers die via een inboekdienstverlener werken, wordt dit doorgaans automatisch afgehandeld.

Kan ik als VvE of eigenaar van een openbare laadpaal ook meedoen?

Ja. Ook Verenigingen van Eigenaren (VvE's) kunnen deelnemen, mits de laadpaal een MID-meter heeft en de VvE contracthouder is van de aansluiting. Eigenaren van publieke en semipublieke laadpunten kunnen eveneens ERE's genereren; de basisvereisten (MID-meter, EAN-registratie, inboekdienstverlener) zijn vergelijkbaar met die voor thuisladers, maar de specifieke procedure kan afwijken.

Wat is het verschil tussen een ERE en een HBE?

Een HBE (Hernieuwbare Brandstofeenheid) was het voorgaande certificaat onder de Jaarverplichting Energie Vervoer, tot eind 2025. Sinds 1 januari 2026 is dit vervangen door het ERE-systeem onder de Brandstoftransitieverplichting (BTV). De voornaamste verschillen: ERE's zijn gebaseerd op CO₂-reductie (1 ERE = 1 kg CO₂eq), terwijl HBE's gebaseerd waren op energie-inhoud. Bij de overgang werd 1 HBE omgezet naar 46 ERE's. Lees meer in ons artikel Van HBE naar ERE: wat verandert er?

Kan ik mijn ERE's zelf verkopen of verhandelen?

Als particulier niet. Om zelf elektriciteit in te boeken bij de NEa is een volume van minimaal 2 miljoen kWh per jaar vereist, en alleen rekeninghouders in het REV kunnen ERE's overboeken en verkopen. Je inboekdienstverlener bundelt daarom de kWh's van veel laders, laat ze omzetten in ERE's en verkoopt die op de emissiemarkt. Jij ontvangt de opbrengst minus commissie en verkoopkosten.

Kan ik de ERE-vergoeding combineren met slim laden of een dynamisch tarief?

Ja. De ERE-vergoeding wordt berekend over het totale aantal geladen kWh, ongeacht op welk moment je laadt. Slim laden op goedkope uren van een dynamisch contract verlaagt je stroomkosten, en daarbovenop ontvang je de ERE-vergoeding per kWh. Beide staan los van elkaar en kun je dus combineren.

Klopt de vuistregel van '10 cent per kWh'?

Die veelgehoorde vuistregel stamt uit het HBE-tijdperk: bij een HBE-prijs van ruwweg € 10 tot € 15 en de omrekening naar certificaten per kWh kwam je op ongeveer 10 cent bruto per geladen kWh uit. Onder het ERE-systeem bepaalt de actuele ERE-prijs het bedrag: met de rekenwaarde van oktober 2026 (€ 0,4075 per ERE) is dat circa € 0,14 bruto per kWh, waar verkoopkosten en commissie nog vanaf gaan. Zie de vuistregel dus hooguit als een grove indicatie, geen toezegging; de actuele waarde staat op onze ERE-prijspagina.

Was dit artikel nuttig?

Gerelateerde artikelen
Terug naar kennisbank
1× gedeeld